آغاز پرواز های مستقیم و منظم بین تهران و آلماتی

هواپیمایی قزاقستانی ایرآستانا بعد از انجام پیگیری‌های لازم از امروز( 10 تیر 1395) اولین پرواز خود بین دو شهر تهران و آلماتی را آغاز کرد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این روند را در یک برنامه دائم ادامه خواهد داد.

عصر امروز و با انجام نخستین پرواز رسمی مستقیم، شرکت هواپیمایی ایرآستانا پروازهای ایران – قزاقستان به شکل رسمی کلید خورد.
هواپیمایی قزاقستانی ایرآستانا بعد از انجام پیگیری‌های لازم از امروز( 10 تیر 1395) اولین پرواز خود بین دو شهر تهران و آلماتی را آغاز کرد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این روند را در یک برنامه دائم ادامه خواهد داد.این پرواز که با هواپیمای امبرائر ۱۹۰ که ساخت کشور برزیل است، انجام شد، ۸۸ صندلی اکونومی و ۹ صندلی بیزینس داشت که از این پرواز دو نرخ متفاوت بلیت عرضه شد. قیمت بلیت اکونومی رقمی کمتر از یک میلیون تومان و بلیت بیزینس حدود سه میلیون تومان قیمت خواهد داشت.
براساس اعلام این شرکت قزاقستانی پروازهای مستقیم تهران – آلماتی سه ساعت و ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد و در روزهای شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته انجام می‌گیرد.
نماینده این شرکت در ایران درباره اهمیت بالایی که ایرآستانا برای حضور در ایران قائل است، اظهار کرد که در سال گذشته حجم تعاملات اقتصادی دو کشور حدود یک میلیارد دلار بود که اگر به این رقم‌ها فعالیت شرکت‌های دو ملیتی و صنایع گردشگری را نیز اضافه کنیم اهمیت افزایش رابطه با ایران به خوبی خود را نشان می‌دهد. تقویت تعاملات تجاری و فرهنگی دو طرف یکی از اصلی‌ترین اهداف این پروازهای مستقیم خواهد بود.
همچنین نماینده سفارت قزاقستان نیز در این مراسم با بیان اینکه این پروازهای مستقیم اتفاق مثبتی است که می‌تواند به تعمیق روابط دو کشور بیانجامد، بیان کرد:
قزاقستان به دنبال آن است که با پیگیری‌های آتی خود امکان صدور ویزا برای اتباع این کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) را فراهم کند تا به این ترتیب تعداد توریست‌هایی که بین دو کشور رفت و آمد دارند، افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *