اسکله ماهیگیری چابهار

اسکله ماهیگیری چابهار

برای ماهیگیری وتماشای آبی سواحل دریای عمان  به چابهار سفر کنید. در این سفر با تورکده همراه باشید.

 

چابهار، یعنی یکی از جنوبی ترین مناطق بی نظیر جنوب کشور پهناورمان ایران، شهری ساحلی در استان سیستان و بلوچستان است. شهری پر از جاذبه که وسوسه سفر را در هر شخصی برمی انگیزد. در اینجا به معرفی جاذبه ای دیگر می پردازیم که دیدن آن را در این سفر به شما توصیه میکنیم، اگر به چابهار سفر کردید حتما از اسکله های ماهیگیری آن دیدن کنید و اگر علاقه مند هستید به ماهیگیری بپردازید. (البته چوب و لوازم ماهیگیری خود را فراموش نکنید.) 
 

«نمایی از بندر کنارک»

«نمایی از بندر کنارک»

فرودگاه چابهار در نزدیکی بندر کنارک چیزی حدود به 10 کیلومتر از آن فاصله دارد. به منطقه آزاد تجاری که وارد می شوید چندین اسکله از جمله دو اسکله بزرگ شهید کلانتری و شهید بهشتی که برای پهلو گرفتن کشتی های تجاری و تخلیه بار ساخته شده اند خودنمایی میکنند. البته اسکله های تجاری محل مناسبی برای ماهیگیری نیست. سه اسکله ماهیگیری به نام های تیس ( در ساحل زیبای تیس در  منطقه آزاد تجاری) ، رمین در 10 کیلومتری چابهار ( درنزدیکی روستای رمین) و اسکله بریس در 60 کیلومتری چابهار (نزدیک مرز)نیز وجود دارد. از بازار ماهی فروشان میتوانید طعمه مناسبی برای خود تهیه کنید چون صدف های اطراف ساحل گوشت بسیار نرمی دارند که مناسب طعمه نیست. اسکله رمین محل دنج و مناسبی برای ماهیگیری است که می توان با ماشین تا انتهای اسکله سنگی رمین رفت.نکته قابل ملاحظه آن است که شاید در این اسکله صید قابل توجهی نداشته باشید. پیشنهاد ما برای صید بهتر بند کنارک است. این اسکله با طولی بیشتر از 3 کیلومتر در دریا واقع شده است. میتوانید به راحتی با ماشین در طول اسکله حرکت کنید. با طی کردن طول اسکله به عمق مناسبی از آب دریا می رسید که می توانید به راحتی مشغول ماهیگیری شوید. سواحل بندر کنارک به همراه پرندگان دریایی، جلوه ای زیبا به این اسکله داده است.اسکله کنارک برای پهلو گیری و تخلیه صید لنج های ماهیگیری استفاده میشود.
 

«ماهیگیری در سواحل دریای عمان»

«ماهیگیری در سواحل دریای عمان»

 

«برای دسترسی به سایر اطلاعات در مورد جاذبه های گردشگری چابهار به صفحه ی مربوط به تور چابهار رفته و روی جاذبه مورد نظر خود کلیک نمایید.»

 

مطالب مرتبط :

تور شیراز  ،  تور تبریز ،   تور قشم ،   تور چابهار   ،  تور یزد ،  تور اصفهان  ،  تور ارمنستان ،  تور دبی،  تور آنتالیا،  تور گرجستان،  تور استانبول،  تور وان،  تور پوکت،  تور سامویی،  تور بانکوک،  تور پاتایا   تور زمینی باکو