مسجد دو محراب

مسجد دو محراب

یکی از دلایل سفر بازدید از جاذبه های آن مقصد گردشگری است. برای کسب اطلاعات بیشتر با تورکده همراه باشید.

گرجستان یکی از کشور هایی بوده که در گذشته به ایران تعلق داشته است و به همین علت آثار باستانی در آنجا بجای مانده است که از نظر سبک و سیاق با ما مشابه است. مسجد دو محراب یکی از دیدنی های شهر تفلیس است.

یکی از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس پایتخت گرجستان، مسجدی است معروف به نام مسجد دو محراب، این مسجد نمادی از اتحاد بین ادیان مختلف است. در این مسجد دو محراب وجود دارد که یکی نماد مذهب شیعه و دیگری نماد مذهب سنی است که نشان دهنده آن است که مردم معتقد به این ادیان هر دو در کنار هم می توانند نماز بخوانند. از دیگر داستان های پنهانی این دو محراب این است که در زمان های گذشته مسجد شاه عباس توسط کفار تخریب می شود. بعدها که این مسجد ساخته شد محرابی را به یاد مسجد شاه عباس در آن قرار دادند. منبر چوبی و بخاری زغالی که طرح چوب دارد در این مکان نگهداری می شود.

 

 

مطالب مرتبط :

تور شیراز هوایی و زمینی ،  تور تبریز هوایی و زمینی،   تور قشم هوایی و زمینی،   تور چابهار هوایی   ،  تور یزد هوایی و زمینی،  تور اصفهان هوایی و زمینی ،  تور ارمنستان هوایی و زمینی  تور دبی،  تور آنتالیا،  تور گرجستان،  تور استانبول،  تور وان،  تور ارمنستان،  تور پوکت،  تور سامویی،  تور بانکوک،  تور پاتایا