تور اصفهان

خدمات تور اصفهان


بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP یا هواپیما)
ترانسفر استقبال و بدرقه به هتل (ترمینال یا فرودگاه)
گشت کامل :

کاخ چهلستون، پل خواجو، منارجنبان، سی‌وسه پل، میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد جامع عباسی (امام)، کاخ عالی قاپو، کلیسای وانک
گشت های اضافی: (با لیدر محلی هماهنگ شود)

کاخ هشت بهشت، کاروانسرای عباسی، مدرسه چهار باغ، باغ پرندگان، آرامگاه صائب تبریزی
پرداخت کلیه ورودیه ها مطابق برنامه گشتها
لیدر محلی میراث فرهنگی
اقامت در هتل با صبحانه

جدول قیمت تور اصفهان


ردیف هتل درجه دو شب سه شب
قیمت 1 تخته قیمت 2 تخته قیمت 3 تخته قیمت 1 تخته قیمت 2 تخته قیمت 3 تخته
1 هتل کوثر 5 ستاره 897,000 589,000 556,000 1,227,000 765,000 716,000
2 هتل عباسی 5 ستاره 787,000 644,000 582,000 1,062,000 848,000 754,000
3 هتل آسمان 4 ستاره 941,000 589,000 563,000 1,293,000 765,000 727,000
4 هتل آوین 4 ستاره 842,000 540,000 468,000 1,145,000 691,000 584,000
5 هتل ستاره 3 ستاره 677,000 457,000 435,000 897,000 567,000 534,000
6 هتل پارت 3 ستاره 710,000 474,000 431,000 947,000 592,000 529,000

جدول بالا قیمت تور زمینی با اتوبوس وی آی پی می باشد. 

به دلیل متنوع بودن نرخ پرواز، جهت آگاهی از قیمت تور هوایی با کانتر تور اصفهان تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه:    19 416 - 021

جهت اطلاع از مشخصات هتل های اصفهان روی نام هتل کلیک نمایید.


معرفی شهر تاریخی اصفهان

اکثریت مطلق مسافران خارجی  که قصد سفر به ایران را دارند تصمیم می گیرند بازدید های شان از شهر های زیبای ایران را از اصفهان شروع کنند و جاذبه های گردشگری آن را به عنوان اولویت خود در نظر می گیرند . بازدید از تمامی جاذبه های دیدنی این شهر که به حق لقب نصف جهان را دارد، بیشتر از یک هفته زمان لازم دارد ولی در صورت کمبود وقت به صورت فشرده می توان در 3 روز نسبتا بیشتر جاذبه های اصفهان را بازدید کرد.

از نظر خرید صنایع دستی و سوغات ایرانی ، این شهر به دلیل تنوع زیاد کالاهای موجود و داشتن هنرهای بی نظیر ایرانی  که به راحتی در همه جای این شهر احساس می شود ، بهترین مکان است.

جغرافیای اصفهان

این شهر با همین نام مرکز استان اصفهان ایران است و ارتفاع آن از سطح دریا 1573 متر است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این شهر که باعث جذابیت بیشتر آن می شود زاینده رود ، رودخانه 400 کیلومتری نشات گرفته از کوه های زاگرس در غرب ایران است است و تا منطقه بیابانی مسطح در شرق در منطقه ای به نام تالاب گاو خونی ادامه دارد.
هوای اصفهان معمولاً در بیشتر فصول بسیار دلپذیر و معتدل است. به دلیل کویرهای همجوار خیلی مرطوب نیست و در تابستان ها هوا نسبتا گرم است .

متوسط دمای سالانه در اصفهان 27 درجه سانتی گراد و میانگین بارش سالانه 113 میلی متر است. اصفهان یکی از شهرهای مهم و تاریخی ایران است و سالانه افراد زیادی به این شهر سفر می کنند. در اینجا روش های مختلفی برای سفر به اصفهان آورده شده است:

با خودرو

اصفهان با تهران 448 کیلومتر فاصله دارد و 4 ساعت و 45 دقیقه برای مسافرت با ماشین طول می کشد. دو مسیر مسافرتی از تهران به اصفهان وجود دارد ، یکی جاده قدیمی و دومی که مسیر اصلی است  آزاد تهران اصفهان است که در مسیر خود از تهران شروع شده و از قم و کاشان می گذرد و به اصفهان می رسد و در ادامه به سمت شیراز ادامه می یابد. با انتخاب این مسیر ، از قم ، کاشان و نطنز عبور خواهید کرد و فرصت بسیار خوبی برای بازدید از این شهرهای حاشیه کویر خواهید داشت.

سفر با اتومبیل یا اتوبوس به اصفهان امکان پذیر است. اصفهان دارای دو پایانه اصلی مسافربری به نام های صفه و کاوه است است که روزانه برای اکثر شهرهای ایران اتوبوس وجود دارد.

با هواپیما

سفر با هواپیما از تهران به اصفهان 55 دقیقه طول می کشد. پروازهایی از اصفهان به تهران ، تبریز ، تفلیس ، شیراز ، ساری ، عسلویه ، نجف ، ماهشهر ، مشهد ، کیش ، کرمان ، استانبول ، دبی ، بوشهر ، بندرعباس ، اهواز و آبادان وجود دارد.

با قطار

سفر با قطار از تهران به اصفهان حدود 8 ساعت طول می کشد. ایستگاه های اصلی راه آهن اصفهان شامل زرین شهر ، حسن آباد ، کاشان ، بارود و دیزیچه است.

جمعیت و اقتصاد اصفهان

اصفهان با جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر ، در رده سوم پرجمعیت ترین شهرهای ایران با تولید فرش های زیبا ، نساجی ، فولاد و صنایع بالا دستی قرار دارد. کارخانه فولاد در مبارکه در خارج از شهر یکی از بزرگترین ها در منطقه خاورمیانه است.

اقتصاد اصفهان مبتنی بر کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی ، معدن و صنعت است. با توجه به رودخانه زاینده رود ، کشاورزی از زمان های بسیار قدیم عامل اصلی رشد اقتصاد اصفهان بوده است. بسیاری از شهرک های صنعتی در اصفهان وجود دارند که کارگاه ها و کارخانه هایی برای ساخت قطعات صنعتی ، مواد غذایی ، شیمیایی و دارویی تولید می باشند.

تاریخ اصفهان

بسیاری از آثار باستانی پیش از تاریخ در این شهر کشف شده که قدمت آن به دوره پارینه سنگی می رسد. در زمان عیلامی ها به اسم آپادانا و تحت حکومت مادها شناخته می شد و از شهرهای مهم ایران بوده است. در دوره هخامنشیان و اشکانیان ، بخشی از امپراتوری بود و بعدها با داشتن چندین دژ نظامی ، در زمان ساسانیان به شهری مهمتر تبدیل شد. اصفهان در دوره های مختلف نام های گوناگونی داشته است که مشهورترین آنها سپاهان و جی می باشد.

بزرگترین زمان شکوفایی تاریخ اصفهان در زمان شاه عباس اول ، پادشاه صفوی است که آن را در قرن شانزدهم میلادی پایتخت خود اعلام کرد. در آن دوران در اصفهان کارهای زیادی برای گسترش شهر انجام شد و شهرت و محبوبیت زیادی را در بین مسافران جهان زمان خودش به دست آورد. جاده ها ، پل ها و کاروانسراها ها ساخته شد ، تمامیت ارضی ایران دوباره بدست آمد و موارد دیگر. اروپایی ها درباره ایران و هنرهای آن بسیار شنیدند و بازدید از ایران و اصفهان را آغاز کردند.

در قرن 18 میلادی افغان ها ، که در آن زمان بخشی از ایران بودند ، علیه دولت مرکزی عصیان کردند و به ایران لشکر کشیدند و وارد اصفهان شدند. سلسله صفوی سرنگون شد و پایتخت ایران پس از مدتها از چنگ اصفهان در آمد و به شهرهای دیگر ایران منتقل شد.

جاذبه های تاریخی در داخل شهر 

این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد. کثرت آثار تاریخی در اصفهان آنقدر زیاد است که شما حتی می توانید در نصف روز از چندین آثار دیدنی در  کلاس جهانی و در قلب شهر بازدید کنید!

در اینجا لیست چندین مکان دیدنی شگفت انگیز اصفهان را ذکر می کنیم:

میدان نقش جهان اصفهان

این محل که نام رسمی فعلی آن میدان اما خمینی است ، در گذشته و همچنین امروزه به نقش جهان معروف است ، یک میراث جهانی است که هر سه اثر تاریخی در اطراف آن در فهرست یونسکو ثبت شده است. شاه عباس اول ، پروژه چکومتی خود را برای ساخت این میدان و بازار و همچنین کاخ و مساجد اطراف آن را کمی بعد از شروع سلطنتش آغاز کرد. بازدید کنندگان از اصفهان این میدان را دوست دارند و برای دیدن و لذت بردن از زیبایی های آن وقت زیادی را برای گشت زنی در اطراف آن سپری می کنند.

مسجد امام خمینی

این محل که قبلاً به عنوان مسجد جامع شاه عباس معروف بود یکی از بناهایی است که به عنوان بخشی از پروژه حکومتی و به دستور شاه عباس ساخته شده و در جنوب میدان نقش جهان واقع شده است که هنوز هم به عنوان مسجد مورد استفاده قرار می گیرد.

مسجد شیخ لطف الله

یک مسجد خصوصی است که به عنوان بخشی از همان پروژه حکومتی شاه عباس در ضلع شرقی میدان ساخته شده است. این مسجد چندان بزرگ نیست اگرچه  گنبدی آن دارای یک سازه بزرگ است. آنچه آن را منحصر به فرد می کند ، سبک های هنری و معماری است که در ساخت آن به کار رفته است.

کاخ عالی قاپو اصفهان

این بنا یک ساختمان شش طبقه است که به دستور شاه عباس اول ساخته شده است تا محل زندگی و مقر دولت وی باشد. در ضلع غربی میدان نقش جهان واقع شده است.

بازار قیصریه

این بازارچه در شمال میدان نقش جهان واقع شده است. در این بازار می توان یکی از زیباترین نقاشی های دوره صفویه را مشاهده کرد. این بازار مرکزی برای فروش کالاهای گران قیمت در دوره صفویه بود. نمایندگان شرکت های خارجی غرفه هایی در این بازار داشتند. بازار قیصریه اصفهان یکی از بزرگترین بازارهای ایران است که دارای بخش های مختلفی است. هر قسمت به فروش نوع خاصی از کالاها اختصاص دارد.

کاخ چهل ستون اصفهان

در اواسط قرن 17 میلادی  ، شاه عباس دوم دستور داد کاخی برای او در خارج از میدان مشهور نقش جهان ساخته شود. این بنا دارای 20ستون و حوض عظیم است که به شکل عمارت در وسط یک باغ ایرانی ساخته شده است.

کاخ هشت بهشت

این بنا در نیمه دوم قرن 18 میلادی ساخته شده است ، یک کاخ زیبا در وسط باغ های سلطنتی و نزدیک خیابان معروف چهار باغ است. پلان مربع بنا و نقاشی مینیاتور زیبایی خاصی به بنا بخشیده است.

مسجد جامع اصفهان

این بنا مسجدی باشکوه است که در ابتدا به عنوان آتشکده ساخته شده است که بعداً به مسجد تبدیل شده است. در طول تاریخ در چندین دوره تاریخی ، بسیاری از ساخت و ساز ها، مرمت ها و طراحی مجدد در این مسجد اتفاق افتاده است. انواع آجرکاری ، کاشی کاری و کارهای گچبری محراب در این مجموعه نمونه ای منحصر به فرد است.

کلیسای جامع وانک

این بنایی است که در اواسط قرن 17 میلادی در منطقه ارمنی نشین به نام جلفای اصفهان ساخته شده است. این مجموعه شامل چند ساختمان است: نمازخانه ، موزه ها ، کتابخانه و سایر بناها و بناها. نقاشی های دیواری در داخل آن آثار ارمنی های ایرانی آن دوره است که هنرهای اروپایی زمان خود را نشان می دهد.

سی و سه پل اصفهان

این پل ، در اوایل قرن 17 ساخته شد ، اما هنوز طولانی ترین پل آجری ساخته شده در مرکز شهر است. هر مسافری که به اصفهان سفر کند ، مطمئناً برای لذت بردن از پیاده روی بر روی آن  و ساحل رودخانه زیبای زاینده رود ، به این پل می رود.
این پل و پل خواجو  توسط شاه عباس دوم (اواسط قرن 17) ساخته شده است و بهترین نوع آن در کل ایران محسوب می شود. دو اسکله وجود دارد که افراد می توانند پیاده از رودخانه عبور کنند و یک محوطه در مرکز آن بنا شده است تا خانواده سلطنتی از مناظر باغهای سلطنتی و رودخانه ای که به سمت شرق جریان دارد لذت ببرند.

پل شهرستان

این پل که به نام پل جی نیز معروف است ، قدیمی ترین پل شهر است که بنای اولیه آن گفته می شود مربوط به قرن 14 میلدی است. این مسیر ارتباطی از ساحل جنوبی به شمال است که مسیر ورود مسافرانی به اصفهان بوده است که می خواستند وارد شهر شوند.

پل جویی

این پل در اواسط قرن 17 میلادی به دستور شاه عباس دوم برای آبیاری باغ های سلطنتی ساخته شده است. برای این منظور نیز یک قنات در بالای آن ساخته شده است.

منار جنبان اصفهان

این بنا یکی از معروف ترین آثار تاریخی اصفهان است. این بنای تاریخی در ابتدا مقبره ای برای یک چهره عارف به نام عمو عبدالله کارلادانی بود. بعداً در دوره صفویه ، دو مناره به بالای آن افزوده شد و ساختمانی منحصر به فرد را که در برابر لرزه های شدید مقاومت می کند ، پدید آورد. هنگامی که یکی از مناره ها به لرزه می افتد ، دیگری نیز لرزش می کند.

مسجد حکیم اصفهان

این بنا یکی از مساجد چهار گوش است. قدمت این بنا بین سالهای 1642 تا 1663 میلادی باز می گردد. معماران این مسجد را بر روی ویرانه های مسجد جمعه جور جیر ، بنای یادبود قرن 10 ساخته اند. محراب زیبای این بنای تاریخی با کتیبه های لاجوردی تزئین شده است.

مسجد سید اصفهان

این مسجد مربوط به دوره قاجار است. مسجد سید بسیار زیبا و باشکوه است. تزئینات داخل مسجد گچ کاری ، آینه کاری و کاشی طلایی است.

عمارت تاریخی رکیب خانه

 این بنا به نام کاخ چهار باغ نیز شناخته می شود. ساخت این عمارت به اوایل قرن شانزدهم میلادی ، در دوره صفویه باز می گردد. همچنین به عنوان گنجینه هنرهای تزئینی اصفهان نیز شناخته می شود. اکنون از این مکان به عنوان محلی برای نگهداری تجهیزات سواری و یراق آلات  اسب های سلطنتی استفاده می شود. این گنجینه شامل بخش های مختلف هنری در دوره صفویه و قاجار است.

کاروانسرای عباسی

ساخت این اثر تاریخی به قرن شانزدهم میلادی ، در دوره صفویه باز می گردد. این ساختمان اکنون یک هتل سنتی بسیار زیبا است و دارای بخش های مختلفی برای گردشگران و مسافران است.

چهارباغ عباسی

یکی از بهترین مسیرها برای پیاده روی در اصفهان خیابان چهارباغ است. چهارباغ راه هایی است که با درختان زیبا و سرسبز احاطه شده است. در شهر اصفهان بسیاری از این چهارباغ ها وجود دارد که زیباترین آنها چهارباغ عباسی است. دومی از سی و سه پل شروع می شود و به شمال شهر می رسد.

محله جلفا

این محله یک خیابان سنگ فرش است که مردم معمولاً در آن قدم می زنند. کلیسای جامع وانک در این محله واقع شده است.

مدرسه چهارباغ 

نام دیگر این بنای تاریخی مدرسه مادر شاه یا مدرسه سلطان حسین است. این آخرین بنای تاریخی است که در دوره صفویه ساخته شده است. مدرسه چهارباغ یکی از مدارس دینی بود که بودجه دولتی داشت و آموزش روحانیون را به عهده داشت.

توحیدخانه

این بنای تاریخی به دوره صفویه باز می گردد و در پشت کاخ عالی قاپو واقع شده است. در زمان سلطنت شاه عباس اول ، توحیدخانه محلی برای تجمع صوفیان بود. از نوشته سیاحان و مورخان این چنین بر می آید که توحید خانه در گذشته محل تجمع صوفیان بوده‌است. آنان در شب‌های جمعه در این محل گرد آمده و به جان شاه دعا می‌کرده‌اند. گاهی نیز شاه در این اجتماعات شرکت می نموده تا از اخبار و نظریات مردم نسبت به خود و افراد دیگری که به وسیله صوفیان اظهار می‌شد. سپس از این بنای تاریخی به عنوان آشپزخانه و زندان کاخ استفاده می شده است. این بنای تاریخی هم اکنون در حیاط دانشکده معماری دانشگاه هنر اصفهان واقع شده است.

باغ پرندگان اصفهان 

این باغ در حدود 4 کیلومتری غرب پل وحید اصفهان واقع شده است و در امتداد مرکز تفریحی ناژوان امتداد دارد. در این باغ 4000 پرنده در 130 گونه مختلف وجود دارد.

سارویه (کهن دژ یا تپه اشرف)

این اثر تاریخی قدمت 7000 ساله دارد. در حقیقت ، این بقایای یک کتابخانه بزرگ است. در این کتابخانه کتاب های زیادی وجود داشته است و اعراب آن را در هنگام حمله به ایران ویران کردند. امروز ، چیزی از آن جلال و شکوه آن باقی نمانده است ، بلکه فقط یک تپه است.

جاذبه های تاریخی خارج از شهر

در اینجا لیستی از این مکانهای بازدید آمده است:

آتشکده

کوه آتشگاه اصفهان در 7 کیلومتری غرب اصفهان واقع شده است ، این مسیر منتهی به منار جانبان است. ارتفاع این کوه از سطح دریا حدود 1.680 متر است. در زمان ساسانیان ، ایرانیان در بالای این کوه معبد آتش ساخته بودند. آتشکده از آجرهای بسیار بزرگ و ضخیم خشتی ساخته شده است.

جاذبه های طبیعی اصفهان

در اینجا لیستی از مکانهای جالب بازدید برای شما آورده شده است:

کوه صفه

این کوه در جنوب اصفهان واقع شده است. این محل سمبل شهر اصفهان است. در این کوه امکانات تفریحی وجود دارد.

روستای ورزنه

این منطقه در جنوب غربی نائین ، در نزدیکی تالاب گاوخونی واقع شده است. این منطقه برای کسانی که عاشق کویر و آسمان پرستاره شب هستند ، لذت بخش خواهد بود. نکته جالب در مورد ورزنه ، لباس زنان است که همگی چادر سفید می پوشند. لازم به ذکر است که زنان ایرانی در شهرهای دیگر ایران چادر مشکی می پوشند و رنگ رایج آن سیاه است.

کویر خور و بیابانک

این منطقه در شرق استان اصفهان واقع شده است. دارای تپه های شنی و طبیعت بی نظیری است. کویر خور و بیابانک مجموعه ای از دریاچه های نمکی ، تپه های کوچک و بزرگ و آبشار نمکی است.

کویر مصر

این منطقه برای سواری شتر و سافاری شرایط خوبی دارد. این کویر در 45 کیلومتری شهر جندق واقع شده است. از آنجا که از روستای مصر فاصله کمی دارد ، برای استراحت جهانگردان کویر نورد ، موقعیت ایده آل دارد.

کویر مرنجاب

این منطقه بسیار شبیه به کویر مصر است و یکی از مشهورترین کویرهای ایران از نظر طبیعت گردان به شمار می رود. کاروانسرای شاه عباسی در این منطقه قرار دارد. همچنین امکان اقامت شبانه در این کویر وجود دارد. دریاچه نمک آران و بیدگل ، جزیره سرگردان و چاه دستکن از جمله جاذبه های نزدیک به کویر مرنجاب هستند.

آبشار آب ملخ 

این آبشار در 60 کیلومتری شهر سمیرم واقع شده است. از دو بخش اصلی ، منبع آبشار و سدهای سبز تشکیل شده است. آب این آبشار یک سم طبیعی برای از بین بردن ملخ ها است.

غار پریان

این غار در فاصله 8 کیلومتری روستای ابیانه واقع شده است. این غار 11 دالان دارد. ورود به این غار مستلزم داشتن دانش و تخصص غارنوردی است.

غار فریدون

این غار در فاصله 8 کیلومتری روستای پیکان و 17 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان واقع شده است. بازدید از داخل این غار کمی سخت است و نیاز به تجربه کافی در غارنوردی دارد.

دریاچه شور اصفهان

این دریاچه در 40 کیلومتری شهر خور و بیابانک واقع شده است. مساحت آن 2000 کیلومتر و دارای سطح چند ضلعی های نمکی است.

شرایط ثبت نام تور اصفهان


رزرو اولیه با واریز پیش پرداخت به شماره کارت زیر انجام می گیرد. توجه داشته باشید که رزرو اولیه به منزله ثبت قطعی تور نمی باشد و در صورت تغییر شرایط برنامه از سوی هر دو طرف شرایط سفر مجددا بررسی خواهد شد.
                                          شماره کارت:   6104337803416971
                                                           به نام:  پریسا سعیدی
                                                               بانک:  ملت

لطفاً پس از واریز وجه با شماره تلفن 88179443 - 021 تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمایید و یا شماره پیگیری را به همین شماره فکس نمایید. پس از واریز وجه تور و ثبت نام قطعی توسط همسفران، به صورت خودکار یک نسخه از قرارداد تور در دفتر تهیه و بایگانی می گردد، در صورت نیاز، مسافر یا نماینده مسافران می تواند با مراجعه به دفتر آن را دریافت کند.

توضیحات تور اصفهان


- همراه داشتن کارت شناسایی الزامی می باشد.
- در خصوص زوجین همراه داشتن شناسنامه ضروری است.
- قیمت های اعلام شده به «تومان» و برای «هر نفر» می باشد.
- برنامه های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
- قرارداد و کلیه مدارک مورد نیاز اعم از بلیط، تائیدیه هتل و... به صورت ایمیل برای همسفران ارسال خواهد شد.
- لطفا با دقت کامل خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از
تورکده دیگر اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
- در صورت انصراف از صدور، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری محاسبه خواهد شد. برای مشاهده
قوانین و شرایط کنسلی تور یا پرواز اینجا را کلیک کنید.