تور تبریز

خدمات تور تبریز


بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP یا هواپیما)
ترانسفر استقبال و بدرقه به هتل (ترمینال یا فرودگاه)
گشت کامل
تبریز :
پارک ائل گلی، پارک خاقانی، خانه مشروطیت، مسجد کبود، مقبره الشعرا، موزه قاجار، موزه آذربایجان، روستای صخره ای کندوان (اولین موزه زنده جهان)
گشت های اضافی
تبریز : (با لیدر محلی هماهنگ شود)
کلیسای سنت استپانوس، بازار تبریز ، رود ارس، آبشار و آسیاب خرابه، بازارچه مرزی جلفا، دریاچه ارومیه، کلیسای ننه مریم، قره کلیسا
پرداخت کلیه ورودیه ها مطابق برنامه گشتها
لیدر محلی میراث فرهنگی
اقامت در هتل با صبحانه

جدول قیمت تور تبریز


ردیف هتل درجه دو شب سه شب
قیمت 1 تخته قیمت 2 تخته قیمت 3 تخته قیمت 1 تخته قیمت 2 تخته قیمت 3 تخته
1 هتل شهریار 5 ستاره 1,364,000 880,000 777,000 1,848,000 1,122,000 968,000
2 هتل پارس ائل گلی 5 ستاره 1,320,000 858,000 770,000 1,782,000 1,089,000 957,000
3 هتل کایا 5 ستاره 1,452,000 924,000 982,000 1,980,000 1,188,000 1,276,000
4 هتل بهبود 4 ستاره 1,056,000 726,000 652,000 1,386,000 891,000 781,000
5 هتل گسترش 4 ستاره 1,122,000 759,000 696,000 1,485,000 940,000 847,000

جدول بالا قیمت تور تبریز زمینی با اتوبوس وی آی پی یا قطار می باشد. 

به دلیل متنوع بودن نرخ پرواز، جهت آگاهی از قیمت تور تبریز هوایی با کانتر تور تبریز تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه:    19 416 - 021

جهت اطلاع از مشخصات هتل های تبریز روی نام هتل کلیک نمایید.


معرفی شهر تبریز

تبریز یکی دیگر از شهرهای به سرعت در حال رشد ایران است که دارای تاریخ باستانی و مناظر دیدنی و شگفت انگیز بسیار است. جاذبه های گردشگری تبریز هم در داخل شهر و هم در خارج از شهر وجود دارد. این شهر دارای جاذبه های منحصر به فردی است که مسافران ایرانی و غیر ایرانی را به سوی خود می کشاند تا شکوه تاریخ و فرهنگ آن را کشف کند. در تبریز آثاری از ساکنان بسیار قدیمی آن کشف شده است که به دلیل موقعیت مکانی و همچنین دلایل اجتماعی این شهر را برای می کنند.

ترکیب شهری تبریز از چندین محله تشکیل شده است. امروزه  این محله ها در ده ناحیه با چندین گذرگاه  فرعی و آزادراه در یک شبکه به هم وصل شده اند.

جغرافیای تبریز

این شهر مرکز استان آذربایجان شرقی در شمال غربی ایران با ارتفاع 1390 متر از سطح دریا است. به جز سمت غربی ، از هر طرف با کوه هایی احاطه شده و بین دو رودخانه به نام تلخه رود ( آجی چای) و رود کورا واقع شده است. این مساله هرچند که در زمستان باعث می شود تبریز هوای سردی داشته باشد، با داشتن آب و هوای مطبوع در تابستان بسیار دیدنی و لذت بخش است. دشت تبریز در غرب به یک حوضچه آب می رسد که به دریاچه ارومیه منتهی می شود.

میانگین دمای سالانه تبریز حداکثر 18 درجه سانتی گراد و حداقل 6 درجه سانتی گراد است. میزان بارش سالانه در حدود 310 میلی متر است.

در اینجا روش های مختلف سفر به تبریز را بررسی می کنیم.

با خودرو

نزدیکترین و بهترین مسیر بین تهران و تبریز از طریق بزرگراه زنجان - تبریز  وحدود 687 کیلومتر است . این مسیر حدود هفت ساعت طول می کشد. ابتدا باید از تهران به سمت بزرگراه کرج و سپس به شهر قزوین برسید. سپس بزرگراه قزوین - زنجان را ادامه می دهید و سرانجام پس از عبور از زنجان به بزرگراه زنجان - تبریز می رسید.

سفر به تبریز با خودروی شخصی و  اتوبوس مسافربری امکان پذیر است. پایانه های جنوب ، بیهقی و غرب تهران روزانه اتوبوس هایی دارند که به مقصد تبریز می روند.

با هواپیما

فرودگاه تبریز پروازهای روزانه به تهران ، شیراز ، رشت ، عسلویه ، مشهد ، کیش ، استانبول ، اصفهان ، باکو ، بندرعباس و اهواز دارد. سفر از تهران به تبریز با هواپیما حدود یک ساعت طول می کشد.

با قطار

ایستگاه راه آهن تبریز قطارهایی را دارد که به تهران و مشهد عزیمت می کند. ایستگاه های دیگری نیز در طول مسیر وجود دارد. به عنوان مثال ، زنجان ، قزوین ، مراغه،  تاکستان و سایر شهرها یک ایستگاه در مسیر دارند. سفر از تهران به تبریز با قطار حدود 9 ساعت طول می کشد.

اقتصاد و جمعیت تبریز

تقریباً 2،000،000 نفر در تبریز زندگی می کنند و تعداد بیشتری از آنها به دلیل فرایند سریع صنعتی شدن در این شهر ، از شهر های اطراف به این شهر مهاجرت می کنند. از نظر جمعیتی تبریز رتبه پنجم شهرهای ایران را به خود اختصاص داده است.

چهره شهر به دلیل برنامه ریزی  های  جدید شهری و صنعتی شدن بیشتر به سمت مدرن شدن پیشرفته است و تبریز را به یک شهر لذت بخش برای زندگی و کار تبدیل کرده است.

هم اکنون صنایع مهمی همچون ساخت تراکتور ، ماشین آلات ، سیمان و نساجی در تبریز فعال است. بخشی از اقتصاد تبریز به کشاورزی و محصولات باغی در روستاها و شهرهای اطراف متکی است. شهرک صنعتی سهند به دلیل کارگاه های کوچک و متوسط دارای سهم عمده ای از اقتصاد تبریز است.

تاریخ تبریز

این شهر در طول تاریخ بلند خود تعداد زیادی از حمله های ویرانگر خارجی و همچنین زمین لرزه را تجربه کرده است. با وجود همه ویرانی های طبیعی و سیاسی ، محکم ایستاده و با قدرت پیش می رود تا آینده ای بهتر برای ساکنانش در دوران مدرن و آینده ایجاد کند. نام این شهر در اسناد کشف شده از آشوریان ، هزاره اول قبل از میلاد ذکر شده است. برخی اسکلت ها و آثار باستانی مردم ساکن در آن دوره در قسمت شمالی مسجد کبود و در داخل شهر ، منشأ شهرنشینی را از دوران قدیم نشان می دهد. 

در دوره قبل از اسلام ، احتمالاً در زمان ساسانیان  و در زمان حمله اعراب ، و پس از آن اقامت مهاجمان و ساکن شدن آنها در این شهر ، شکوفا شد.در طی حمله چنگیز خان مغول و پس از آن مغولان مراغه را به عنوان پایتخت خود برگزیدند و تبریز بخشی از اهمیت خود را از دست داد. فقط یکی از سلسله های ایلخانیان آن را به عنوان پایتخت خود اعلام کرد. تحت حاکمان دوباره این دوره ، از آنجا که موقعیت مکانی این شهر در مسیر ابریشم قابل انکار نیست ، باز هم نقش مهمی در سیاست حاکمان زمان داشت.

تیمور هنگام حمله به ایران پس از دوره ایلخانیان ، مراغه را نابود کرد. بعدها تبریز به پایتخت قبیله آق قویونلوها و قبیله قراقویونلو ها رسید که در آن دوره در این منطقه ایران حاکم بودند. این شهر در زمان صفویان به عنوان یکی دیگر از پایتخت های ایران بار دیگر مورد توجه بیشتر قرار گرفت. اگرچه پادشاهان صفوی بعداً پایتخت را از تبریز به اصفهان منتقل کردند ، اما به دلیل نقشی که در تجارت خارجی با امپراتوری عثمانی ، روسیه ، آسیای مرکزی و هند داشت ، اهمیت آن پابرجا ماند.
در جریان جنگهای قرن نوزدهم ایران و روسیه ، تبریز با یک سری آشفتگی روبرو شد. با این حال ، به دلیل توجه ویژه ای که عباس میرزا ، ولیعهد قاجار داشت ، این شهر به اندازه کافی خوش شانس بود که شروعی بر دوره مدرن سازی ایران باشد و بعداً در همان فرآیندهای نوسازی شهری و نظامی قرار گرفت.

در اوایل قرن بیستم میلادی ، تبریز به مرکز انقلاب مشروطه در ایران تبدیل شد که منجر به ایجاد مجلس شورای ملی در کشور شد. در زمان رضا شاه ، بنیانگذار سلسله پهلوی ، کل کشور تحت یک سری برنامه های مدرن سازی قرار گرفت که منجر به احیای تمامیت ارضی ، احیای هویت ملی و همچنین انسجام ملی شد. ایران دوباره یکپارچه شد و روند نوسازی صنعتی جهش های بزرگی را آغاز کرد.

در جنگ جهانی اول ، عثمانی ها و روس ها این شهر را اشغال کردند و در طول جنگ جهانی دوم ، نیروهای متفقین نیز همین کار را کردند. در دوران انقلاب اسلامی ، مردم تبریز در تحولات انقلابی نقش اساسی داشتند. در زمان جنگ ایران و عراق ، مردم تبریز مانند سایر استانهای ایران از کشور دفاع می کردند.

جاذبه های تاریخی داخل شهر

در اینجا لیستی از جاذبه های گردشگری تبریز در داخل شهر آورده شده است:

خانه مشروطه

این بنا همچنین به عنوان موزه مشروطه نیز شناخته می شود که در طول انقلاب مشروطه محل تجمع رهبران انقلاب مشروطه در ایران بود.

موزه آذربایجان تبریز

در میان موزه های ملی طبقه بندی شده است که اشیای مختلف دوران گذشته از اقصی نقاط ایران را به شکلی زیبا نمایش می دهند. یک مجموعه منحصر به فرد از هنرهای مدرن توسط هنرمندان ایرانی وجود دارد که در زیرزمین نیز نمایش داده می شود.

بازار بزرگ تبریز

این مکان تاریخی یک میراث جهانی است که ارزش آن را دارد تا عنوان بزرگترین بازار مسقف جهان را داشته باشد. این بازار که قبلاً در مسیر جاده ابریشم قرار داشت به عنوان یک مرکز تجاری و اقتصادی نقش مهمی ایفا می کند.

مسجد جامع تبریز

این مسجد جامع  با کاشی های زیبا از آثار سلجوقی و گچبری های دوره ایلخانی به بازار بزرگ متصل شده است.

مسجد کبود تبریز

این مسجد در دوره قرا قویونلو با کاشی های آبی تیره و روشن ساخته شده است. یک مقبره در بخش جنوبی مسجد وجود دارد که سازنده آن ، جهان شاه در آن دفن شده است.

ارگ علیشاه

این مکان که بقایای طرح نا تمام مسجد ایلخانی است که مانند یک قلعه نظامی یا یک مسجد ساخته شده است. قدمت آن به سده هشتم هجری بر می گردد.

کلیسای مریم مقدس تبریز

این قدیمی ترین کلیسا در داخل تبریز است که مربوط به قرن دوازدهم میلادی است. برای چندین سال ، کرسی  اسقف اعظم ارمنستان در آذربایجان بود.

خانه گنجه‌ای ‌زاده

این خانه سنتی متعلق به دوره قاجار است. این مکان روبروی دانشکده معماری در محله تاریخی مقصودیه واقع شده است. ایرانیان در دوره های مختلف این خانه تاریخی را مرمت کرده اند. این بنای تاریخی هم اکنون بخشی از دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز است.

موزه قاجار تبریز

این موزه در حقیقت خانه سابق امیرنظام گروسی است. امیر نظام گروسی سیاستمدار ، وزیر ، دیپلمات و سفیر ایران در انگلیس ، اتریش ، امپراتوری عثمانی و فرانسه بود. او همچنین در دوره قاجار یک شخصیت ادبی ، نویسنده و خوشنویس بود.
ساخت این خانه به دوره قاجار بر می گردد. این موزه در نزدیکی مقبره الشعرا تبریز واقع شده است. خانه گنجه‌ای ‌زاده دارای آمیزه‌ای از سبک‌های معماری دوره قاجار و پهلوی است. این خانه سه هزار مترمربع مساحت دارد و اعیانی آن در سه طبقه از اتاق‌هایی در یک ردیف بدون اندرونی و بیرونی تشکیل شده‌است.

مقبره الشعرا تبریز

این بنای یادبود شامل آرامگاه های بیش از 400 شاعر مشهور ایرانی است . مقبره‌ الشعرای تبریز در محله‌ی سرخاب قرار دارد و یکی از گورستان‌های تاریخی این شهر به‌شمار می‌رود. از افراد مدفون در این مکان می‌توان حکیم اسدی طوسی، خاقانی شروانی، شاپور نیشابوری، قطران تبریز، همام تبریزی، لسانی شیرازی، ثقه‌الاسلام تبریز و سید محمد حسین شهریار را نام برد.

حمام تاریخی نوبر (حمام وزیری)

این حمام به دوره قاجار بر می گردد. پس از ترمیم ، اکنون به عنوان رستوران با غذاهای سنتی استفاده می شود.

ائل گلی

نام یک پارک در تبریز است. وسط آن یک استخر بزرگ  و یک عمارت در این باغ معروف وجود دارد که  یک نماد شهر تبریز است. این استخر در ابتدا منبع آب کشاورزی برای مناطق اطراف بود.

باغ ائل گلی با عمارت خود در نزدیکی سایر نمادهای شهر تبریز از قبیل مقبره الشعرا و میدان ساعت واقع شده است. باغ ائل گلی در فاصله 7 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. این باغ متعلق به دوره آق قویونلو است و ایرانیان آن را در دوره صفویه گسترش دادند.

کاخ و موزه شهرداری تبریز

این بنای تاریخی در مرکز شهر ، واقع در میدان ساعت واقع شده است. در نزدیکی بالای ساختمان ، یک ساعت بزرگ نصب شده است و به همین دلیل به عنوان میدان ساعت معروف است. ساخت این بنای تاریخی به سال 1935 باز می گردد. از ابتدای ساخت و ساز ، این ساختمان شهرداری تبریز بوده است. ساعت داخل این ساختمان چهار ضلعی است و بازدید کنندگان می توانند آن را از چهار طرف مشاهده کنند. بخشی از ساختمان به موزه اختصاص داده شده است.

خانه شهریار

خانه متعلق به استاد شهریار ، شاعر معاصر ایران است که هم اکنون یک موزه و یک جاذبه گردشگری تبریز است. این خانه حدود 60 سال قدمت دارد.

خانه پروین اعتصامی

این خانه متعلق به پروین اعتصامی ، مشهورترین شاعر زن ایرانی بود. ساخت آن به دوره پهلوی اول (حدود 70-80 سال پیش) باز می گردد.

برج آتش نشانی تبریز

این ساختمان اولین برج آتش نشانی و تأسیسات مربوط به آن در ایران است. ارتفاع آن 23 متر است و ساخت آن به اواخر دوره قاجار باز می گردد. تبریز اولین شهر در ایران بود که دارای دستگاه خاموش کننده آتش و سیستم پمپاژ آب با پمپ های مسی دستی.

خانه علی مسیو

این ساختمان متعلق به شهردار دوم تبریز است و قدمت آن به دوره قاجار می رسد. علی مسیو یکی از برجسته ترین انقلابیون دوره مشروطه ایران در 100 سال گذشته بود.

پل قاری 

پل قاری ، یا قاری کورپوسی به زبان آذری یا پل چراغ ، روی رودخانه قوری چای یا مهرانه رود واقع شده است. ساخت این پل به دوره قاجار بر می گردد تا دو قسمت از شهر به هم وصل شود.

موزه عصر آهن تبریز

این موزه تاریخی است و برخی از ابزارها و اشیای  آن قدمت 4000 سال پیش را نشان می دهد. در این موزه اسکلت های افراد ثروتمند با اشیاء گران قیمت به نمایش گذاشته شده است. این اولین موزه در فضای باز در ایران است. بیشتر اشیای در معرض نمایش در این محل متعلق به عصر آهن است.

جاذبه های تاریخی خارج از شهر تبریز

در اینجا لیستی از جاذبه های گردشگری تبریز در خارج از شهر آورده شده است:

خانه های سنگی روستای کندوان

این روستای 700 ساله در 40 کیلومتری جنوب غربی تبریز است که هنوز هم به سبک خاص خود ادامه حیات می دهد. مردم در داخل صخره های آتشفشانی حفر شده  به شکل اتاق های مسکونی زندگی می کنند.

صومعه تادئوس مقدس یا قره کلیسا

همچنین به قره کلیسا معروف است. این میراث جهانی 265 کیلومتری شمال غربی تبریز است. قدمت آن به قرن 10 میلادی باز می گردد و پس از زلزله قرن 14 میلادی در منطقه احیا شده است. بیشتر ساختار امروزی آن نتیجه کار مرمت شده است.

صومعه سنت استپانوس

این مکان یک صومعه ارمنی است که در زمان صفویان نزدیک رود ارس ، رودخانه مرزی بین ایران و ارمنستان ساخته شده است.

برج خلعت پوشان تبریز

این بنای تاریخی در 10 کیلومتری شرق تبریز واقع شده است. متعلق به دوره صفویه است. شکل این بنا منقاری است و از آجر ساخته شده است. در دوره قاجار ، این بنا محلی برای اعطای درجه  و رتبه به حاکمان آذربایجان بود.

قلعه بابک تبریز

این بنای تاریخی در 150 کیلومتری تبریز ، در قله کوه واقع شده است. در دوره ساسانیان این قلعه قلعه بابک خرم دین ، میهن پرست و رهبر مشهور ایرانی بود که با اشغالگران عرب در ایران جنگید.

جاذبه های طبیعی تبریز

در اینجا لیستی از جاذبه های طبیعی اطراف تبریز آورده شده است:

امام زادگان عون و زید

این مجموعه شامل کوه و مقبره ای در بالای رشته کوه سرخاب واقع در بخش شمالی تبریز است. علاوه بر آرامگاه در این محل  امکاناتی مانند آسانسور  و تفریح گاه و رستوران نیز وجود دارد.

منطقه حفاظت شده آینالو

منطقه حفاظت شده و گردشگری آینالو در روستایی به همین نام واقع شده است. در داخل دهکده یک عمارت دو طبقه وجود دارد که شبیه قلعه های قدیمی فرانسوی و عمارتهای اروپایی قرن نوزدهم است. این منطقه در 45 کیلومتری شهر کلیبر واقع شده است. با تبریز 232 کیلومتر فاصله دارد.

جنگل ارسباران

این منطقه دارای گونه های جانوری و گیاهی متنوعی است. این جنگل همچنین به قرا داغ نیز مشهور است. با تبریز 227 کیلومتر فاصله دارد.

پارک ملی کنتال جلفا

از مناطق مهم طبیعی استان آذربایجان شرقی است، با وسعت ۷۰۰۰ هکتار در شمال استان آذربایجان شرقی و مرز بین المللی با جمهوری ارمنستان واقع شده است . این پارک از تبریز 139 کیلومتر فاصله دارد.

آسیاب خرابه جلفا

آسیاب خرابه به خاطر  آبشار های زیبایش معروف است و  در جلفا شهرستان واقع شده است. این منطقه در 160 کیلومتری شمال غربی تبریز قرار دارد. این مکان در حاشیه رود ارس قرار دارد.

آسیاب‌خرابه، آسیابی آبی بوده‌است که سال‌ها پیش مورد استفاده مردم منطقه می‌گرفت ولی هم‌اکنون به دلیل تخریب قسمت‌های عمده آن کاربردی ندارد و به همین دلیل به «آسیاب‌خرابه» شهرت یافته‌است. ارتفاع آسیاب ۱۰ متر و مساحت محوطه پایینی آن ۲۰۰ متر مربع است.

تالاب قوری گول  تبریز

تالاب قوری گول (به معنی تالاب خشک) در 45 کیلومتری جنوب شرقی تبریز و 15 کیلومتری غرب شهر بستان آباد واقع شده است. آب این تالاب به طور نامنظم با جریان برف ، باران و چشمه های زیرزمینی شکل می گیرد. عمیق ترین نقطه تالاب قوری گول 13 کیلومتر است.

این تالاب به خاطر پذیرا بودن فصلی شماری از پرندگان حمایت شده مهاجر، حائز اهمیت ملی و بین‌المللی است. هم‌اکنون برنامه‌های حمایتی از این تالاب شامل حفاظت از منابع آب دریاچه و نیز ایجاد منطقه شکار ممنوع برای حفظ گونه‌های جانوری اطراف دریاچه می‌باشد.

شرایط ثبت نام تور تبریز


رزرو اولیه با واریز پیش پرداخت به شماره کارت زیر انجام می گیرد. توجه داشته باشید که رزرو اولیه به منزله ثبت قطعی تور نمی باشد و در صورت تغییر شرایط برنامه از سوی هر دو طرف شرایط سفر مجددا بررسی خواهد شد.
 شماره کارت:   6971 - 0341 - 3378- 6104
به نام:  پریسا سعیدی
بانک:  ملت

لطفاً پس از واریز وجه با شماره تلفن 88179443- 021 تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمایید و یا شماره پیگیری را به همین شماره فکس نمایید. پس از واریز وجه تور و ثبت نام قطعی توسط همسفران، به صورت خودکار یک نسخه از قرارداد تور در دفتر تهیه و بایگانی می گردد، در صورت نیاز، مسافر یا نماینده مسافران می تواند با مراجعه به دفتر آن را دریافت کند

توضیحات تور تبریز


- همراه داشتن کارت شناسایی الزامی می باشد.
- در خصوص زوجین همراه داشتن شناسنامه ضروری است.
- قیمت های اعلام شده به «تومان» و برای «هر نفر» می باشد.
- برنامه های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
- قرارداد و کلیه مدارک مورد نیاز اعم از بلیط، تائیدیه هتل و... به صورت ایمیل برای همسفران ارسال خواهد شد.
- لطفا با دقت کامل خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از
تورکده دیگر اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
- در صورت انصراف از صدور، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری محاسبه خواهد شد. برای مشاهده
قوانین و شرایط کنسلی تور یا پرواز اینجا را کلیک کنید.