لغو تحریم گردشگری ترکیه از طرف روسیه

مسکو از رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت گردشگری ترکیه شامل محدودیت در اعطای ویزا و هشدار نسبت به عدم سفر شهروندانش به ترکیه خبر داد و تورهای مسافرتی نیز روابط خود را با همکاران ترک خود از سر گرفتند.

«ولادمیر پوتین»، ریاست جمهوری روسیه با صدور حکمی تحریم‌ های وضع شده بر ضد صنعت گردشگری ترکیه را لغو کرد.
مسکو از رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت گردشگری ترکیه شامل محدودیت در اعطای ویزا و هشدار نسبت به عدم سفر شهروندانش به ترکیه خبر داد و تورهایمسافرتی نیز روابط خود را با همکاران ترک خود از سر گرفتند.
ترکیه سال‌ هاست اولین انتخاب توریست های روس برای سفرهای خارجی است و روس‌ها علاقه‌ی فراوانی به سواحل جنوبی آنتالیا و آلانیا دارند که خدمات کامل با قیمت مناسب به آنها ارائه می‌دهد.
اما پس از انهدام جت جنگی روسیه توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر سال گذشته، تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه اعمال شد و تمامی پروازهای چارتر به مقصد ترکیه لغو شدند تا به یک‌باره صنعت گردشگری ترکیه که وابستگی فراوانی به گردشگران روس دارد با چالشی بی‌سابقه مواجه شود، بطوریکه مناطق گردشگری ترکیه به یک‌باره خالی از توریست شد.
اما ظاهرا عذرخواهی رسمی «رجب طیب اردوغان» از «ولادمیر پوتین» بابت انهدام جت جنگی، در حال احیا کردن روابط این دو کشور است که بیشترین سود را برای صنعت گردشگری ترک‌ها خواهد داشت.
«TUI»، بزگترین مجری تورهای گردشگری در جهان در ماه فوریه‌ی سال جاری میلادی از کاهش ۴۰ درصدی رزرو تابستانی توریست‌ها در ترکیه خبر داد که عامل اصلی این نزول چشمگیر را نیز نگرانی‌های امنیتی گردشگران معرفی کرد.
آژانس فدرال گردشگری روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد فرآیند عادی‌سازی روابط و همکاری با ترکیه را در مقوله گردشگری آغاز کرده و در این راستا ممنوعیت در فروش تورهای گردشگری به مقصد ترکیه برداشته شده است.
پیش از این آژانس فدرال گردشگری روسیه به کسانی که قصد سفر به ترکیه را داشتند توصیه می‌کرد سطح بالای تهدیدات امنیتی علیه گردشگران را در این کشور در نظر بگیرند.
با این وجود دولت روسیه همه‌ی محدودیت‌ها و تحریم‌ها علیه ترکیه را به صورت کامل رفع نکرده است و همچنان مجموعه‌ای از تحریم‌های اقتصادی خود علیه آنکارا، سخت‌گیری در صدور ویزا، ممنوعیت در صدور اقلام کشاورزی و استخدام اتباع ترک را همچنان حفظ کرده است.
پوتین همچنین خواستار مذاکره با مقامات ترکیه شده و در صورتی که این مذاکرات موفق باشد، تحریم‌های بیشتری علیه آنکارا لغو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *